Registeren Inloggen

Theo Gommer over misgelopen pensioencompensatie: ‘Dat gaat net als bij de toeslagenaffaire jaren duren’

Tienduizenden mensen die in de afgelopen periode van baan zijn gewisseld, missen straks bij hun pensioen duizenden euro’s compensatie. Kan de politiek de fondsen onder druk zetten om dit pensioengat te dichten? Pensioenrechtadvocaat Theo Gommer voorziet een langdurige zaak, vergelijkbaar met de toeslagenaffaire.

Op zoek naar een oplossing voor misgelopen pensioencompensatie

MAX Ombudsman Rogier de Haan maakt zich sterk voor deze groep gedupeerden die pensioencompensatie is misgelopen. Hij ondersteunt daarom een petitie die aan de Tweede Kamer is aangeboden.

Sociaal regisseur Tycho Verheul is deze petitie gestart en heeft inmiddels zo’n 10.000 handtekeningen verzameld. Hij vertelt: “Ik loop zelf naar schatting zo’n 30.000 euro mis. Dat voelt ongelofelijk schofterig en onrechtvaardig. Via de petitie vragen wij de minister om een oplossing.”

Hier gaat het om bij misgelopen pensioencompensatie

Even ter opfrissing van het geheugen een korte uitleg van het probleem. Het gaat om mensen (vaak veertigers) die van baan zijn gewisseld en bij een ander pensioenfonds terecht zijn gekomen, waardoor ze straks pensioen tekortkomen. De vraag is wie dat pensioengat gaat dichten.

‘Er is echt nog wat geld over, wat nog niet is uitgedeeld’

Pensioenrechtadvocaat Theo Gommer zegt in Meldpunt Actueel (11 september 2026) over de misgelopen pensioencompensatie: “Het ligt nu bij de regeringscommissaris Fieke van der Lecq. Dat is een hele slimme dame. Maar die heeft ook geen oplossing. Natuurlijk is er wel een oplossing: alle fondsen hebben nog een solidariteitsbuffer. Dus daar kun je naar kijken. Er is echt nog wat geld over, wat nog niet is uitgedeeld.”

Vergelijking met toeslagenaffaire

“Maar inderdaad, het gaat om 80.000 á 90.000 mensen. Meer dan de helft van alle werknemers zitten al in het nieuwe systeem. Om dat allemaal nog weer te gaan achterhalen. Mensen hebben misschien dubbele compensatie gekregen. Dan moet je dat weer gaan terugvorderen. Dat zal echt nog wel een gigantische klus worden, om dat allemaal uit te gaan zoeken. Dat gaat net als bij de toeslagenaffaire – ik geef het op een briefje – jaren duren voordat dat uitgekristalliseerd is.”

Daar noemt Gommer nogal wat, de toeslagenaffaire. Waarom vergelijkt hij het probleem van de misgelopen pensioencompensatie daarmee? “Nou ja, omdat hier dus ook gewoon iemand 2 keer een toeslag of 2 keer een compensatie heeft gekregen. Die is al met pensioen gegaan, dus die krijgt al een paar jaar een te hoog pensioen. En dan moet je dat gaan terugvorderen. Ja, die zal zeggen dat het geld op is.”

“En nogmaals: het is geen weeffout. Er is een verkeerde afslag genomen. Dus ja, het zal een hele klus worden om dat te gaan rechtzetten.”

Wilt u de hele uitzending (terug)kijken? Dat kan hier.

Foto: MAX

Hier gaat het om bij pensioencompensatie

 

Geef een reactie