Vrijdag in Meldpunt: Minister De Jonge over aanpak gebrek aan verpleeghuisplekken
Meer verpleeghuisplekken nodig
In juni en november 2019 liet Meldpunt zien dat de wachtlijsten in de verpleeghuiszorg hard oplopen. Met in deze uitzendingen schrijnende voorbeelden van ouderen die het thuis niet meer redden maar ook niet terecht kunnen in een verpleeghuis. Om de 20.000 wachtende ouderen de zorg te bieden die ze nodig hebben, zijn accuut 200 nieuwe verpleeghuizen nodig. Maar ook dat is nog niet genoeg, want de komende jaren zal door de vergrijzing de vraag naar verpleeghuiszorg hard toenemen.
Wat gaat Minister De Jonge doen?
Minister De Jonge stelt dat de zorgkantoren, de wettelijke plicht hebben om voor voldoende capaciteit te zorgen. Hoe krijgt hij de zorgkantoren, gemeentes en zorgaanbieders zo ver dat zij daadwerkelijk gaan bijbouwen?
In de studio
In de studio reageren Caro Verlaan (zorgkantoor CZ), Ronald Schmidt (bestuurder Cordaan), en Toosje Valkenburg (huisarts) op de uitlatingen van de minister.